F.A.Q.

Кондиціонери

Чи можна встановлювати кондиціонер, якщо у будинку є дитина?

Звичайно можна, але потрібно дотримуватись простих правил: ставити температуру 25-27 градусів, мити фільтра 1 раз на тиждень, потік повітря максимально спрямовувати так, щоб не потрапляв на дитину.

Чи можна пофарбувати внутрішній блок кондиціонера в бажаний колір або обклеїти його шпалерами?

 Це можна зробити за допомогою аерографа, фарбування акриловими фарбами, широкоформатного друку або шпалерами, які поклеєні на ваших стінах. Тільки все це потрібно робити до встановлення внутрішнього блоку на стіну.

Чим відрізняється кондиціонери інверторні від звичайних?

Кондиціонер, оснащений інвертором, регулює потужність компресора. Якщо звичайний кондиціонер має лише два робочі положення - вкл. і вимк., то спліт-система інвертор дозволяє вибрати третій режим - роботу на зниженій потужності. Це дає низку переваг. Знос компресора відбувається повільніше через відсутність постійних пускових струмів, отже, термін експлуатації кондиціонера збільшується.

Це дає змогу знизити енергоспоживання на 30%. Робота кондиціонера з інвертором не потребує великих потужностей, що дає змогу знизити рівень шуму. І найголовніше, інвертор дозволяє максимально точно підтримувати задану температуру в приміщенні - як при охолодженні, так і під час обігріву.

Як доглядати фільтри?

Фільтр кондиціонера, тобто дрібна сітка, яка перешкоджає попаданню пилу у внутрішній блок кондиціонера не вимагає багато зусиль для догляду. Достатньо просто зняти його і промити під теплою водою і просушити протягом 2-3 хвилин. Цю процедуру слід виконувати хоча б раз на 3 тижні.

Чи існують кондиціонери для обігріву приміщення взимку?

Більшість кондиціонерів може працювати як на охолодження, так і на обігрів лише до -5 градусів. Якщо температура нижча, то вмикати не можна – може вийти з ладу компресор кондиціонера. Однак зараз з'явилося відмінне рішення – кондиціонери, які дозволяють обігрівати приміщення до температури зовнішнього повітря -25 градусів. До речі, зігріваючи приміщення кондиціонером, Ви заощаджуєте електроенергію.

Що таке фільтр "Холодна плазма"?

Кондиціонер сьогодні не просто охолоджувач. З кожним роком все більше уваги приділяється вбудованим системам очищення повітря. Найбільш ефективним є фільтр, виконаний на основі генератора холодної плазми. Генератор "холодної плазми", встановлений у внутрішньому блоці, виробляє активні іони водню та кисню, які з'єднуючись у повітрі з бактеріями, вірусами, пилом та іншими шкідливими речовинами, пов'язують їх.

Пов'язані разом, вони осідають у дренажну воду та видаляються з кондиціонера. Таким чином "холодна плазма" покращує якість повітря у приміщенні та сприяє більш здоровому способу життя. Фільтр дуже надійний і не вимагає особливого догляду (чистки, заміни, обслуговування). Такими фільтрами оснащені, наприклад, практично всі моделі кондиціонери cooperandhunter.

Чи можна застудитися у приміщенні, де працює кондиціонер?

Існує думка, що кондиціонер призводить до застуд і захворювань легень. Це твердження цілком обґрунтоване, якщо експлуатація пристрою здійснюється належним чином. Тому дотримуйтесь наступних простих правил, у такому випадку кондиціонер приноситиме Вам тільки користь. По-перше, уникайте потрапляння прямих потоків повітря. Для цього за допомогою жалюзі внутрішнього блоку регулюйте потік повітря таким чином, щоб він не потрапляв на людей.

По-друге, бажано знижувати температуру в приміщенні не більше ніж на 5-7 градусів. Це пов'язано з тим, що організму важко адаптуватися до великих перепадів. Важливо також регулярно чистити фільтр від пилу. Крім цього, щорічно рекомендується викликати фахівців для очищення внутрішніх елементів від бруду та плісняви.

Чи можна встановлювати зовнішній блок кондиціонера на засклений балкон?

Зовнішній блок кондиціонера виділяє велику кількість тепла, тому всередині нього встановлений потужний вентилятор, що охолоджує випарник кондиціонера повітряним потоком. Саме тому зовнішній блок спліт-системи повинен встановлюватись на відкритий простір. У крайньому випадку, його можна встановити на заскленому балконі, за умови, що балкон має кілька вікон, що відкриваються, і одне з них розташоване навпроти вентилятора зовнішнього блоку.

Як продовжити термін служби кондиціонера?

Це питання щодо кондиціонерів є, мабуть, одним із найбільш значущих. Справа в тому, що якщо своєчасно не обслуговувати цей пристрій, перш за все, знизиться його продуктивність, а потім прилад взагалі вийде з ладу. По-перше, необхідно регулярно (раз на 2-3 тижні) мити фільтри внутрішнього блоку. В інструкціях до даних приладів, як правило, є детальна інформація про те, як це зробити.

Крім того, перед початком сезону експлуатації необхідно виконувати обслуговування кондиціонерів. Для цього необхідно викликати фахівців, які оглянуть зовнішній та внутрішній блок системи, проведуть чищення її елементів та їх діагностику, а також за необхідності дозаправлять кондиціонер фреоном.

Чи можна одним кондиціонером охолодити кілька кімнат, якщо його встановити в коридорі?

Кондиціонер розрахований на певний замкнутий об'єм. Дверний отвір є істотною перешкодою для нормальної внутрішньої циркуляції повітря по всіх кімнатах.

Що теоретично можна зробити:

 Для створення комфортної обстановки в квартирі під час встановлення одного потужного кондиціонера необхідно створити внутрішню циркуляцію повітря по всіх кімнатах. Теоретично для цього можна використовувати настінні вентилятори та решітки, що монтуються в двері. Однак при встановленні одного потужного кондиціонера в невеликій кімнаті або коридорі можуть виникнути такі проблеми:

  1. Дуже сильний повітряний потік, за рахунок того, що вентилятор потужного кондиціонера має потужність набагато більшу в порівнянні з необхідною для цього коридору;
  2. Не буде рівномірного охолодження у всій квартирі: кондиціонер відстежуватиме температуру лише у коридорі;
  3. Внутрішній блок кондиціонера більшої потужності має значно більші розміри, ніж внутрішній блок кондиціонера, розрахований на даний коридор;
  4. Порушується герметичність (звуко-і теплоізоляція);
  5. Відсутнє зручне керування кондиціонером: керувати кондиціонером можна буде лише з коридору.

Тому найкраще - не випробовувати долю і розглянути варіант мульти спліт системи, у яких на один зовнішній блок припадає до 3-х внутрішніх. І охолодження буде рівномірніше, і виглядати в кімнаті такий кондиціонер буде набагато краще.

Чи можна вимкнути підсвічування дисплея на кондиціонері, щоб не заважало вночі?

З пульта керування можна вимкнути підсвічування дисплея внутрішнього блоку без зупинки роботи, що дуже зручно під час сну.

Конвектори

Де можна встановлювати електричний конвектор?

Електричний конвектор можна встановлювати практично скрізь: на дачах та в заміських будинках, у квартирах та офісах, у ванних кімнатах та підвальних приміщеннях, у лікарнях та дитячих садках. Електричний конвектор можна використовувати як основне або додаткове джерело, що здійснює обігрів приміщення.

У котеджах, не підключених до центрального опалення, цей пристрій можна використовувати як основний спосіб обігріву, або як доповнення до рідкопаливних та газових котлів. У заміському будинку кілька електричних конвекторів можна поєднати в єдину опалювальну систему. Керувати такою системою можна за допомогою запрограмованого контролера.

У квартирі електричний конвектор буде зручним як додаткове джерело тепла до системи центрального опалення, він дозволить не залежати від перепаду температури, зігріє взимку, коли центральне опалення не може впоратися з морозом.

 Чи може електричний конвектор працювати у приміщеннях із підвищеною вологістю?

Електричні обігрівачі можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю, тобто у ванних кімнатах, душових, туалетах, якщо вони мають клас вологозахисту IP 24, який мають, наприклад, конвектори Noirot.

Наскільки безпечними є конвекторні обігрівачі, чи можна їх залишати без нагляду?

Практично всі сучасні конвектори мають багатоступінчасту систему захисту, температура їхнього корпусу не перевищує 55-60 градусів, тому за ними не потрібно стежити щохвилини. А отже, можна спокійно залишати без нагляду. Навіть у дитячих кімнатах. Деякі виробники оснащують конвектори функцією захисту від перегріву. З цією функцією він автоматично вимикається, якщо досягає максимально можливої ​​температури.

Проте слід знати і дотримуватися таких нескладних правил пожежо- та електробезпеки. Використовуйте конвектор лише у вертикальному положенні. Не використовуйте у приміщеннях, де зберігаються горючі рідини. Включайте його тільки в джерело змінного струму і по можливості відмовтеся від подовжувальних шнурів.

Чи можна висушувати білизну на конвекторах?

Не рекомендується використовувати конвектор опалення для сушіння білизни: гаряче повітря не зможе вільно підніматися, можливе перегрівання приладу.

Скільки часу йде на повне обігрів кімнати, якщо використовувати електроконвектор?

При правильно підібраній потужності та ідеальних умовах (без протягів, при зачинених дверях) конвектор здатний обігріти кімнату за 15-20 хвилин.

Чи можна встановлювати електроконвектори у дитячій кімнаті?

Можна. Корпус приладу не нагрівається вище за 65 градусів. Небезпека опіку повністю виключена, тому електричний конвектор можна встановлювати у дитячій кімнаті. Конструктивні особливості електроконвектора (відсутність гострих кутів та шумів під час роботи) такі, що є можливість створити максимальний комфорт для дітей.

Як правильно доглядати електричний конвектор?

Конвектори електричні прості в експлуатації та обслуговуванні, їх легко доглядати. Іноді рекомендується протирати їх вологою ганчіркою, в жодному разі не можна використовувати абразивні речовини, які можуть подряпати корпус приладу та позбавити його естетичних якостей. На нагрівальному елементі під захисною решіткою накопичується пил, який слід видаляти пилососом.

Видаляти її необхідно, щоб уникнути неприємного запаху, який може утворитися при нагріванні пилу, що скупчився. Дотримуючись цих простих правил догляду за конвектором, можна значно продовжити термін його служби і довгі роки насолоджуватися теплом і комфортом у своїй квартирі.

Зволожувачі

З якою метою застосовуються зволожувачі повітря?

 Крім основного призначення - підтримка оптимального рівня вологи повітря в приміщенні - зволожувач застосовується ще для таких цілей:

  1. Очищення повітря
  2. Усунення симптомів алергії, а також запобігання простудним захворюванням
  3. Створення вологого повітряного простору для домашніх рослин
  4. Інгаляція
  5. Ароматизація повітря

Де найоптимальніше розмістити мийку повітря?

Правильне розміщення миття повітря в приміщенні значно впливає на якість очищення повітря і на ефективність її роботи в цілому. Миття необхідно встановити так, щоб, з одного боку, не перешкоджати засмоктування повітря всередину та його виходу, а з іншого - щоб воно не заважало повсякденній діяльності людини.

Прилад повинен відходити від меблів та інших предметів інтер'єру в середньому на 0,5 м, а його верхня частина має бути вільною (наприклад, прилад не повинен стояти під столом). Поверхня, на яку ставиться мийка, має бути сухою та рівною. Це може бути полиця, підлога, тумбочка чи інша горизонтальна поверхня.

Однак найчастіше рекомендується розміщувати прилад на підлозі, оскільки максимальна кількість забруднень у повітрі міститься на висоті 90-100 см від підлоги. Для підвищення продуктивності приладу, його можна розмістити поряд з обігрівальними приладами, оскільки найбільш інтенсивно сушать повітря.

Яка вологість є оптимальною?

Ідеальна вологість у житловому приміщенні при температурі повітря 18-25 градусів становить 40-60%. У літні місяці повітря досить зволожене (в особливо дощову погоду може досягати 80-90%) тому немає потреби у додаткових способах зволоження. Проте взимку системи центрального опалення та інші обігрівальні прилади призводять до пересушування повітря. Оптимальна відносна вологість:

  1. Для людини – 40-60%
  2. Для рослин у зимових садах, оранжереях та теплицях – 55-75%
  3. Для меблів, паркету та музичних інструментів – 40-60%
  4. Для книг у бібліотеках, художніх музеях та галереях – 40-60%

Відносна вологість у квартирах узимку становить зазвичай не більше 20%.

За якими ознаками можна визначити, що сухе повітря потребує зволоження?

Основні ознаки:

  1. З'являються проблеми зі шкірою – грубіє, тріскається на ступнях ніг та п'ятах, лущиться і на руках, стає чутливою на обличчі.
  2. Статика – виникають неприємні розряди електрики, коли Ви знімаєте одяг, ходите по килиму, торкаєтесь побутової техніки та ін.
  3. Швидко сохне земля в горщиках із квітами
  4. Розсихаються дерев'яні меблі, книги, картини, двері, паркет, штукатурка.

Для чого використовуються фільтри у зволожувачах повітря?

Фільтр з іонообмінною смолою використовується для пом'якшення води в ультразвукових зволожувачах повітря. Проходячи через фільтр, вода пом'якшується та очищається від солей магнію та кальцію, завдяки чому запобігає утворенню білого нальоту навколо приладу.

Для чого потрібний срібний стрижень у мийках повітря?

Іонізуючий срібний стрижень має антимікробну дію срібла і знезаражує воду в піддоні, запобігаючи її цвітінню. В результаті у воді гинуть біля 650 видів вірусів та бактерій, грибки та інші хвороботворні мікроорганізми. Стрижень починає діяти відразу ж, як вступає в контакт з водою.

Таким стрижнем оснащені миття повітря Electrolux EHAW 7510D, EHAW 7515D, EHAW 7525D, EHAW 6515, EHAW 6525. А також іонізуюча срібна сіточка присутня в моделях Cooper&Hunter CH-8330 С.

Який термін служби картриджу у зволожувачах повітря?

Термін служби картриджа від 2 до 4 місяців (залежить від жорсткості води).

Яку воду краще заливати у зволожувачі повітря?

Якість води, що використовується в ультразвукових зволожувачах повітря відіграє важливу роль у працездатності та термін його служби. Ідеальний варіант – дистильована вода. Гарячу воду заливати не рекомендується.

Яке миття повітря краще вибрати, якщо турбують запахи, тютюновий дим, хімічні речовини?

З нестійкими запахами впорається будь-яке миття повітря, яке Ви виберете, тому що вода – це природний поглинач запахів. Недарма один із народних методів усунення запахів – поставити у кімнаті цебро з водою.

Однак, найбільш ефективна технологія видалення запахів – це фотокаталіз, коли при взаємодії ультрафіолетової лампи та каталізатора, нанесеного на фотокаталітичний фільтр, виробляються активні окисники, здатні швидко розкладати будь-які запахи на молекулярному рівні.

Якщо Вас турбують запахи, вибирайте миття повітря з фотокаталізом: Cooper&Hunter CH 908AE, CH 906 AM.

Функція ароматерапії – для чого вона потрібна?

Аромотерапія набирає все більше шанувальників як природний метод оздоровлення, що практично не має побічних ефектів. Вибираючи миття повітря, Ви зможете подбати і про це.

Якщо Ви вибрали мийку повітря Cooper&Hunter CH-8300D, то для знезараження повітря, зняття стресу, покращення настрою достатньо капнути кілька крапель спеціального або будь-якого іншого купленого в аптеці арома-олії на ватний диск і поміщати його у спеціальний відсік для ароматизації.

Важливо пам'ятати, що якщо виробник в інструкції не вказує, що даний прилад можна використовувати для аромотерапії, не в жодному разі не додавайте аромомолії ні у воду, ні в інші пристрої зволожувача!

Що таке миття повітря?

"Мийка повітря" - це дисковий (барабанний) зволожувач холодного типу. Завдяки особливостям конструкції такий зволожувач може не тільки зволожувати повітря, але й затримувати частинки пилу, що знаходяться в цьому повітрі. У мийці повітря використовуються пластикові диски (близько 20 штук), які з невеликим зазором зібрані в барабан. Нижній край барабана занурений у воду.

У процесі роботи «мийки повітря» барабан обертається навколо осі, а вентилятор проганяє повітря через зазори між вологими дисками. В результаті повітря зволожується, а пил та інші шкідливі елементи осідають на дисках. Оскільки диски постійно обертаються, пил не накопичується на них, а змивається у воду. Перевагою «мийок повітря» є відсутність витратних матеріалів.

Вони потрібно лише періодично змінювати воду, не допускаючи розвитку у ній хвороботворних мікроорганізмів. У деяких моделях встановлюються спеціальні іонізуючі срібні стрижні, які виділяють у воду іони срібла, що вбивають бактерії та віруси. 

Чим відрізняється «миття повітря» від ультразвукового зволожувача повітря?

 «Мийка повітря» - це побутовий прилад, який з'єднує в собі очищувач та зволожувач повітря. Вона не тільки зволожує повітря та створює сприятливий мікроклімат у приміщенні, але й очищує повітря від пилу, квіткового пилку, тополиного пуху, вовни тварин та інших алергенів.

Чим гарні «мийки повітря»:

  1. Простота експлуатації.
  2. Миття повітря невибагливі до якості води.
  3. Низький рівень споживання електроенергії (близько 20 Вт)
  4. Наявність іонізуючого срібного стержня або пластини для знищення у воді бактерий та грибків, а також перешкоджання появі неприємних запахів від брудної води у піддоні миття.
  5. Великий резервуар для води.

 Ультразвуковий зволожувач повітря завдяки своїм конструктивним особливостям здатний за короткий термін досягти необхідної для комфортного самопочуття вологості. Чим хороші зволожувачі повітря:

  1. Підігрівають воду (до 80 градусів) для її знезараження та збільшення випаровування, коли повітря в кімнаті сухе. До того ж «тепла пара» легше засвоюється організмом людини.
  2. Іонізація повітря, яка не тільки надає свіжості повітря, а й благотворно впливає на здоров'я людини: покращує стан нервної системи, збільшує захисні властивості організму.
  3. Має невеликі габаритні розміри.
  4. Можливість вибирати напрямок вихідної пари.
  5. Стерилізація пари ультрофіолетом

Каміні

Де можна встановлювати електричний камін?

Завдяки своїм незаперечним перевагам електричні каміні набувають все більшої популярності. Вони не лише додадуть додатковий затишок Вашому поміщенню, а й послужатимуть додатковим джерелом обігріву. У сучасних електрокамінах є вбудований тепловентилятор, за допомогою якого можна обігріти приміщення до 30 м², тому він має потужність до 2 кВт.

Як дізнатися про потрібну потужність електрокаміна для обігріву приміщення?

Цей показник виключно індивідуальний: все залежить від розмірів приміщення, висоти стелі, тепловитрат і т.д. Але в середньому можна розрахувати за таким принципом: наприклад, на 10 м? при висоті стелі не більше 3 м потрібно 1 кВт потужності або якщо сказати проще на 1 м? потрібно 100 Вт потужності.

Які переваги електрокаміна перед іншими видами камінів?

Електричні каміні мають цілу низку безперечних переваг перед традиційними камінами:

  1. Не вимагають спеціального догляду;
  2. Від нього немає сажі, попелу, кіптяви та золі, яка може збиратися не тільки всередині каміна, а й навколо нього;
  3. Можна насолоджуватися гарною «картиною вогню» навіть у спекотний літній період без обігріву;
  4. Не потребує додаткових газових труб або димарів;
  5. Не вимагає додаткових витратних матеріалів, таких як дрова чи газ;
  6. Безпека – немає відкритого вогню і Ви можете не турбуватися, що про нього можуть отримати опік ваші діти чи тварини;
  7. Пульт керування (але не у всіх моделях).

o    • Чи потрібно до електрокаміна виготовляти портал?

o    o Ні, це зараз не обов'язково робити. Все більшу популярність набувають електрокаміни, які в домашніх умовах без особливого складного монтажу можна просто, як картину, повісити на стіну. Вони створені з тим розрахунком, що портал до них взагалі не потрібний. Ви не тільки зможете заощадити Ваші гроші, але і без особливих зусиль, при необхідності його зняти і переважити в інше приміщення або просто на іншу стіну.

o    • Чи є електрокаміни, які не потребують додаткового монтажу?

o    o Так, такі електрокаміні існують. Вони мають вигляд тумбочки і їх легко можна переміщати не тільки по кімнаті, підбираючи для нього ідеальне місце розташування, але і переміщати, наприклад, з квартири на дачу.

o    • Як доглядати за електричним каміном?

o    o Електрокамін не тільки просто в експлуатації, а й не вимагає спеціального догляду. Тільки робити вологе прибирання, протираючи його від пилу.

o    • Яка витрата електроенергії при використанні камінів?

o    o Споживання електроенергії мінімальне, в середньому 60-120 Вт в режимі «картинки», тобто імітації полум'я. У режимі обігріву електрокамін споживає від 1 кВт до 2 кВт залежно від моделі.

Побутовий тепловий насос

Що таке побутовий тепловий насос?

З наукової точки зору, тепловий насос – пристрій для перенесення теплової енергії від джерела низькопотенційної теплової енергії (з низькою температурою) до споживача (теплоносія) з вищою температурою. Або, більш доступна форма пояснення, тепловий насос – кондиціонер, що має ряд технічних та конструктивних змін, які дозволяють йому працювати на обігрів за низької температури навколишнього повітря. На сьогоднішній день, теплові насоси можна експлуатувати на обігрів при вуличній температурі -25 °С, в той час, як звичайні кондиціонери дозволено експлуатувати при -5 °С, а інверторні - при -15 °С.

Які переваги теплового насоса, порівняно з «класичними» методами обігріву приміщення?

У порівнянні з «класичними» видами опалення, теплові насоси типу «повітря-повітря» мають ряд переваг:

  1. Простота монтажу. У порівнянні з газовим або твердопаливним обладнанням, він не потребує дорогих проектних робіт і витратних матеріалів при встановленні.
  2. Економічність споживання електроенергії. З 1 одиниці електроенергії перетворюється на 2-6 одиниць теплової енергії. Наприклад, електричний конвектор співвідношення 1 до 0,96.
  3. Висока надійність та довговічність роботи. За результатами дослідження американської спільноти ASHRAE побутові теплові насоси класу «повітря-повітря» забезпечують якісну роботу протягом 15 років.
  4. Можливість роботи на охолодження у літній період.
  5. Екологічно чистий спосіб одержання тепла (не має шкідливих викидів в екосистему).

Побутовий тепловий насос типу «повітря-повітря» – найкращий варіант обігріву приміщення. Провідні країни світу (США, Японія, Німеччина, Швеція, Швейцарія, Австрія, Фінляндія) вже зробили свій вибір на користь екологічного, економічного та прогресивного методу обігріву.